Wymiana Szyb, Mechanika Samochodowa 8.00 - 18.00

Zgłoś problem z szybami samochodowymi

 

ZADZWOŃ DO NAS 787-181-937

Warsztat samochodowy » Szyby samochodowe » Naprawa szyb samochodowych

Naprawa szyb samochodowych

Niewielkie uszkodzenia szyby nie muszą od razu wiązać się z koniecznością wymiany całej szyby. W Motomik, przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych, możliwe jest przeprowadzenie naprawy odprysków szyby. Naprawa szyb samochodowych (klejenie szyb samochodowych) ma na celu poprawę widoczności oraz estetyki, a także wzmocnienie jej i zabezpieczenie przed dalszymi uszkodzeniami. Uszkodzoną szybę można naprawić bez konieczności jej wymiany wówczas, gdy uszkodzenie nie znajduje się w polu widzenia kierowcy i nie wpływa bezpośrednio na pogorszenie widoczności. Zniszczone i porysowane szyby, które mają wiele uszkodzeń zaleca się wymieniać na nowe.

Pęknięta szyba w samochodzie to dla nas żaden problem
Skontaktuj się z nami. Wykonamy dla Ciebie kompleksową naprawę szyby samochodowej
ZADZWOŃ – Wymienimy lub naprawimy

 

Jakie uszkodzenia nadają się do naprawy?

Aby szyba kwalifikowała się do naprawy, musi spełniać określone wymogi:

  • średnica odprysku nie może przekraczać 24 mm;
  • odprysk musi być umiejscowiony w odległości około 10 cm od najbliższej krawędzi;
  • w przyprawy naprawy kilku uszkodzeń na jednej szybie, minimalna odległość pomiędzy nimi również powinna wynosić 10 cm;
  • nie należy naprawiać uszkodzenia, które znajdują się w polu widzenia kierowcy;
  • w przypadku rys zasada kwalifikacji do naprawy jest identyczna, co w przypadku odprysków.

Nie zaleca się naprawiać pęknięć liniowych, które z reguły mają charakter postępowy oraz takich, które sięgają krawędzi okna.

Naprawa odprysków szyb – jak przebiega?

Do wypełniania ubytków szyb stosujemy polimery utwardzane UV. Jest to bardzo skuteczny sposób na to, aby pozbyć się dużych odprysków powstałych na wskutek uszkodzeń mechanicznych. W zdecydowanej większości przypadków efekty są bardzo zadowalające. Kompleksowa usługa naprawy uszkodzonej szyby obejmuje: dokładne oczyszczenie miejsca pojawienia się ubytku z zanieczyszczeń i wilgoci, wypełnienie go specjalną żywicą, która następnie zostaje poddana utwardzaniu promieniami UV oraz wypolerowanie szyby. W ten sposób szyba w samochodzie jest odpowiednio zabezpieczona przed dalszym pękaniem.

Jeżeli naprawa szyby nie będzie możliwa ze względów technicznych, naszym Klientom proponujemy wymianę szyby samochodowej na nową.

Dlaczego warto naprawić szybę?

  • nawet niewielkie uszkodzenie w ciągu kilku miesięcy może się powiększyć;
  • w przypadku uszkodzenia przedniej szyby, samochód nie przejdzie pozytywnie przeglądu technicznego;
  • pęknięta szyba to ryzyko mandatu;
  • naprawa uszkodzonej szyby jest mniej kosztowna od wymiany szyby samochodowej.

Przeprowadzona w warsztacie Motomik naprawa szyb samochodowych to gwarancja wysokiej jakości usług. Przywracamy od 90 do nawet 100% wytrzymałości szyby w uszkodzonym miejscu.

Naprawa szyb samochodowych – marki samochodów

W Motomik naprawiamy szyby czołowe, tylne i boczne wszelkich marek pojazdów dostępnych na rynku m.in: Audi; Renault; Peugeot; Citroen; Iveco; Skoda; Ford; Toyota; Opel; Mercedes; BMW; Nissan; Hyundai; Kia; Seat; Volvo; Mazda; Suzuki; VW; Honda; Chevrolet; Ducato; Master; Transit, Scania, Daf i inne.

Wypełnianie ubytków szyb – do kogo kierujemy swoje usługi?

Swoje usługi z zakresu naprawy szyb samochodowych kierujemy szczególnie do klientów z miast: Skawina, Kłaj, Tymbark, Limanowa, Trzciana, Rabka, Gdów, Kraków, Iwkowa, Czchów, Rajbrot, Tarnów, Dobczyce, Myślenice, Niepołomice, Mszana Dolna, Nowy Sącz, Nowy Targ, Wieliczka, Wadowice.